TEXTS / YAZILAR

Gelecek iyi olacak... / The future becomes good... (09.2010)

Gelecek iyi olacak..."Sanatın özünü kaybetmiş olan bir sanatçı olamaz."
Resim, yağlıboya ile yapılsın, tablolar asılsın ve insanlara huzur, güzellik ve atmosferik bir ortam yaratsın diye yapılmaz tek. Sanatın fonksiyonu çok daha ciddi ve çok daha derindir. (devamı...)


MAGAZIN, BODRUM KAPAK (08.2010)

"LÜZUMSUZ KORKULAR VE OLASILIKLAR"

KORKU canlılarca deneyimlenen kaygı, gerilim, sıkıntı halidir. Canlıların dış ortama uyum çabasında koruyucu bir tepkidir. Korku anında terleme, titreme, çarpıntı vs. gibi bedensel belirtileri görülebilir. Başına kötü bir şey geleceğini düşünme, rezil olmaktan veya komik duruma düşmekten korkma gibi bilişsel (düşünsel), fakat çoğu kez nedeni belirsiz, tanımlanamayan bir gerginlik durumudur. Duygusal açıdan ise korku panik hissine neden olabilir. (devamı...)


MAGAZIN, BODRUM KAPAK (06.2010)

"Genç bir çağdaş sanatçı ile söyleşi"

Mehmet Demirtaşçı: Çağdaş sanat deyince neyi anlıyoruz?

Hakan Mandalinci: Çağdaş sanat bence “Bugünün sanatı“ demek. Ama bugün yapılan sanat aynı zamanda “çağdaş” anlamına gelmez. Burada sanat tarihinin getirdiği akımlar ve tarzlardan bugüne gelmiş ve yenilenmiş yani “post” dedikleri bir sanat çalışması üretildiği zaman “çağdaş” olur. Çağdaş sanatçı olmak bir niyet meselesidir;- bir görevdir. Yenilikçi olmak lazım bu görevde, bir “icat kar”,- cesur olmak lazım ve sanatı, her ele fırça alındığında sorgulamak lazım. Çağdaş sanat ciddidir ve çocuk oyuncağı değildir. (devamı...)


MAGAZIN, BODRUM KAPAK (04.2010)

"MILETOS KOYU"

(devamı...) > EKLENECEK


KATALOG, N2W2 (05.2008)

(devamı...)


KATALOG, LASTIKCI meets N2W2 (05.2005)(devamı...) > EKLENECEK